93,586
85,503
210

Bahçeli'den şirketlere fiyat indirimi çağrısı

...
Ekonomi

Bahçeli'den şirketlere fiyat indirimi çağrısı

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, şirketlerden sattıkları temel muhtaçlık eserlerine yüzde 2 ile yüzde 5 ortasında değişen oranlarda indirim yapmaları davetinde bulundu. Partisinin küme toplantısında konuşan Bahçeli, hükümetin iktisat siyasetinin gerçek olduğunu söyledi. Temelsiz fiyat artışlarının frenlenmesi, hayat pahalılığının düşürülmesi hususunda herkesin yapacağı fedakarlıklar vardır ve olmalıdır. Bilhassa enflasyonla mücadelede gönül birliğini hayata geçirmeliyiz. 

Bahçeli: Türkiye faiz kamburundan kurtulmalıdır Bahçeli, geçen hafta yaptığı açıklamada Hesabı veren siyasettir, kararı veren de siyaset olmalıdır diyerek Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın bağımsızlığının tartışmaya açılması daveti yapmıştı. Partisinin küme toplantısında konuşan Bahçeli, indirimin milli birlik ve dayanışmanın harcı olduğunu söyledi. Bahçeli Türkiye faiz kamburundan kurtulmalıdır sözlerini kullanmıştı. 

Bahçeli iktisatla ilgili şunları söylemişti: İktisat vasıtasıyla Türkiye'ye saldıranlara; dahası insanlarımızı faiz, kur, enflasyon sarmalına hapsetmek için uğraşanlara fırsat vermemek, müsaade etmemek kalbi vatan ve millet sevgisiyle çarpan herkesin ortak sorumluluğudur. Enflasyon, mal piyasasında talep ve arz şartlarının belirlediği, toplumun hayat maliyetini gösteren makroekonomik bir büyüklüktür. Şu anda global enflasyon süratli tırmanış halindedir.