93,586
85,503
210

İstanbul Ataşehir'de Lokantaya Ekmek Bırakırken Aracını Çaldılar

...
Gündem

İstanbul Ataşehir'de Lokantaya Ekmek Bırakırken Aracını Çaldılar

Olay dün sabah saat 07.00 sıralarında Ataşehir Yeni Çamlıca Mahallesi'nde meydana geldi. İstanbul Ataşehir Yeni Çamlıca Mahallesi'nde meydana gelen olayda, hafif ticari aracı ile ekmek dağıtımı yapan fırıncı Şemsettin Yücel, ekmek bırakmak için lokantaya girdi. İki kişi tarafından takip edildiğinden habersiz olan fırıncı ekmekleri rafa dizerken dışarıda bir hareketliliğin olduğunu fark etti. 

‘’FIRINCININ ARABASINI ÇALDILAR''

O sıra iki şüpheliden biri, kapısı açık halde bırakılan hafif ticari araca bindi. Yücel, hırsızlara engel olmak için aracın önüne atladı. Fırıncının aracın önüne atlaması hırsızları durdurmaya yetmedi. 

‘’ARACINI KURTARMAK İÇİN PEŞİNDE SÜRÜKLENDİ''

Gaza basan şüpheli olay yerinden kaçmaya çalışırken, aracın kapı koluna tutunan Yücel, metrelerce sürüklendi. Şemsettin Yücel, bir süre sonra düşerken, hırsız kaçtı. Diğer şüpheli ise arabaya binemeyeceğini anlayınca hırsız var, arabayı çalıyorlar. Telefonu da çalınan aracın içerisinde olan fırıncı, ekmek bıraktığı lokanta sahibinin telefonunu kullanarak polisi aradı. 

‘’POLİS KAÇAN HIRSIZIN PEŞİNDE''

Yücel, aracını çalan hırsızdan şikayetçi olurken, polis ekipleri kaçan hırsızı ve çaldığı aracı bulmak için çalışma başlattı. Hırsızlık anları ve sonrasında yaşananlar güvenlik kamerasına yansıdı. Şemsettin Yücel, "Son ekmeği buraya verdim. İki kişi geliyor. Ben ekmekleri dolaba dizdikten sonra dışarıya çıkıyorum. Ondan sonra birisi arabaya biniyor. Öbürü de gözcülük yapıyor. Adamı yakalıyorum fakat sağ-sol yapıyor, geri ileri yapıyor. Benim dengemi bozuyor. Peşine koşuyorum. Bir müddet peşinde sürükleniyorum ama yakalayamıyorum. Ondan sonra yanındaki diğer hırsız olan da mahsustan bağırıyor Arabayı çalıyorlar, arabayı çalıyorlar. Anlık bir mesele değil. Yirmi beş, otuz senedir esnaflık yapıyoruz ama böyle hiçbir olayla karşılaşmamıştık. İnşallah bulunur. Dua ediyoruz inşallah bulunması için." dedi.